Duhový most

Termín: 5.-8.5.2017

Kde: Šumperk

 

Milí Duhoví přátelé,

v roce 2017 to bude 10 (a taky 20) let, kdy jsme pořádali dva Duhové mosty v Šumperku. Protože se na ně dodnes vzpomíná, rozhodli jsme se neporušit pravidlo „do třetice…“.

Přípravy už nějaký čas běží, přesto pro vás máme jen základní informace: datum, místo a nástin programu. Vše budeme průběžně upřesňovat dužinám, které se předběžně přihlásí a tím si zarezervují účast na akci.

 

Co na akci zažijete:

Poznávání Jeseníků – nabídneme cestování šestisedačkovou lanovkou, krátkou pěší tůru, netradiční závod kolem horní nádrže vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně v nadmořské výšce 1350 metrů i prohlídku samotné elektrárny, která je umístěna hluboko pod zemí ve skalním masívu.

Hodně sportu – škola, ve které rozbijeme náš hlavní stan, tedy cirkusové šapitó, a kde složíte své hlavy, se pyšní areálem s několika sportovišti a navíc je jen kousek od lesa a krásného stoupání k rozhledně Háj. Což přímo vybízí k uspořádání turnajů i obnovení dříve tradičního závodu Duhový most.

Zábavu – naučíte se žonglovat, chodit po provaze, roztáčet talíře a další cirkusové dovednosti; a zároveň se pobavíte na velkém koncertu, který chystáme u příležitosti 20. narozenin časopisu Zámeček. A můžete se nejen bavit, ale i pobavit ostatní – třeba pokud máte oddílovou kapelu nebo talentované zpěváky či tanečníky.

A trochu recese – někteří možná vzpomínají na první úkol v roce 2007 (nebo 1997?), tedy vystoupit na šumperském nádraží v pyžamech. Tentokrát bude vše samozřejmě zase jiné, navíc v cirkusovém stylu, který bude pojítkem většiny programů.