Harrachovem na koloběžkách

Nebojíte se nového dobrodružství? 

V tom případě se můžete přihlásit na naší dobrodružnou cestu do Harrachova. 

Termín: 28. 5. 2016

Cena: 300 Kč

Odjezd: 8:35 hodin z vlakového nádraží Liberec

 

Příjezd:18:18 hodin opět vlakem

Popis trasy: délka cca7 km, vhodná i pro začátečníky

Začátek této naší poznávací okružní trasy je u hotelu Skicentrum u skokanských můstků. Mírným stoupáním pokračujeme přes autobusové nádraží kolem Šindelky po asfaltové lesní cestě přes most překračující obchvat Harrachova. Dostáváme se k rozcestí nad Mumlavským vodopádem. Kratším sjezdem vpravo pak již přijíždíme na most přes řeku Mumlavu s pěkným výhledem na vlastní vodopád.

Po prohlídce vodopádu si ještě můžeme zajet k Obřím hrncům v řece Mumlavě nad Mumlavskou boudou - jsou asi o 300 m výše. Pak se již vracíme na rozcestí s občerstvením níže - Srub u Lišáka. Pěknou lesní cestou- pokračujeme dále skoro po vrstevnici.  Asi po 500 m přejíždíme po mostě říčku Bílá voda a přijíždíme k pěknému  posezení u mokřadu vedle cesty. Po odpočinku pokračujeme stejnou cestou po žluté značce dále. Později přijíždíme k dalšímu mostu -  tentokrát přes řeku Kamenici.

Na rozcestí dále sjíždíme vpravo dolů. Po mírném sjezdu dále přijíždíme na silnici na Novém Světě v Harrachově. Nad hotelem Karolína odbočíme do města. A dále pokračujeme k Bobové dráze. Po odpočinku a občerstvení pak po místní silnici dále do Anenského údolí. Přes Anenské údolí a kolem sochy s pramenem vody sv. Jana přijíždíme k sedačkové lanovce na Čertovu horu. Odtud již vidíme hotel Skicentrum- začátek naší trasy.

Přihlásit se můžete, vyžádáním přihlášky od paní Strofové