Wustrow

 
  • Wustrow (26.07.-08.08.) - VOLNÝCH JEŠTĚ 5 MÍST

 

Mezinárodní tábor ve Wustrově, pořádaný za podpory zahraničního partnera Naturfreunde Elfurt. Tábor je určený pro 15 dětí ve věku od 10 do 15 let z Čech a v tom samém poměru budou i děti z Německa. 

Základna je přímo určená pro pořádání letních táborů a nachází se v srdci Mecklenburských jezer. V okolí je dostatek lesů a jezer, které slouží k rekreaci a volnočasovým aktivitám. Vzhledem k tomu, že celá oblast se nachází v chráněné krajinné oblasti, tak je zde kvalitní voda na okolí. Na základně se nachází několik přízemních budov, které jsou v případě potřeby vytápěné. Děti budou v pokojích po 4 dětech. Stravování je 3x denně, včetně pitného režimu. Děti musí mít své povlečení a prostěradlo.

Dorozumívacím jazykem je nemčina, angličtina, čestina. Program připravuje německá strana ve spolupráci s dětmi i vedoucími z Čech. Činnosti jsou zaměřené na outdoorové aktivity, skupinové spolupráce, hry a projekty. 

Děti pojedou vlakem a své zavazadlo si musí každý sám unést. Seznam potřebných věcí děti dostanou v pokynech na cestu. Pozor velmi důležité - každé dítě musí mít platný pas.